CZ
EN
menu

PRODÁNO Porsche 911 (996) 4S Cabrio

Základní parametry vozidla:

Rok výroby: 2003 (18 let)
Barva: stříbrná metalíza
Motor: 3596 ccm, 6válcový
Převodovka: 6 stupňů, manuální
Výkon KW: 235
Výkon PS: 320
Nájezd km: 58.161

Základní charakteristika vozidla:

Ačkoliv je model 911 s označením 996 ortodoxními fanoušky značky mnohdy zatracován, pro Porsche byl v mnoha ohledech přelomový. Oproti předchozí generaci 911 byl totiž použit vodou chlazený motor, což mělo přinést nižší spotřebu, lepší průběh výkonu a nižší hlučnost. Odvážný design od Pinkyho Laie, který charakterizovaly zejména přední světlomety do „L“, byl nakonec po tlaku zákazníků v generaci 997 nahrazen znovu kulatými. Udržovaných kousků rychle ubývá a cena v posledních letech pomalu začíná stoupat…

Mám zájem o tento vůz

Porsche s označením 911 bylo, je a věřme, že i nadále bude, legendou mezi sportovními vozy. U modelu s označením 996 se vám však nemusí zamlouvat zejména přední světlomety, které jakoby vybočovaly z tradičního, pro někoho lehce konzervativního pojetí u předchozích generací. Budiž. Je to zkrátka jiné, je to neokoukané a možná i nadčasové – to se teprve ukáže. Každopádně je vzhled tohoto modelu to méně podstatné, co by vás mělo zajímat.

Jakmile se usadíte do skvěle tvarovaných sedaček, stáhnete střechu a zařadíte dobře padnoucí řadičkou první kvalt, věřte mi, že na nějaká „šišatá světla“ si ani nevzpomenete. Stále je to Porsche, stále má ten naprosto návykový zvuk a stále umí zatlačit všední starosti někam hodně hluboko do vašeho podvědomí. Pohon všech kol davá šanci si zablbnout i méně zdatným řidičům, těm zkušenějším naopak dodává potřebnou stabilitu v rychlých průjezdech zatáček. Navíc není tajemstvím, že tento podceňovaný model začíná pomalu růst na ceně, a to zejména s manuální převodovkou. Stále řešíte ta světla?

 

Odesláním souhlasím se zpracováním osobních údajů Odeslat dotaz

Další podobná vozidla v nabídce

Nevybrali jste si? Prozkoumejte další vozidla z naší nabídky, která by Vás mohla zaujmout.