CZ
EN
menu

Mercedes-Benz 190 SL cabrio

Základní parametry vozidla:

Rok výroby: 1961 (60 let)
Barva: červená pastelová
Motor: 1.897 ccm, čtyřválcový
Převodovka: manuální, 4stupňová
Výkon KW: 77
Výkon PS: 105
Nájezd km: 25.355
Cena: 2 239 000 CZK
Mám zájem o tento vůz

Když byl  v roce 1954 na Auto Show v New Yorku poprvé představen sportovní Mercedes-Benz 190 SL, přítomní byli doslova u vytržení. Úspěch byl zaručen od počátku. Sportovní vůz, který se nabízel jak ve verzi s odnímatelným hardtopem, tak s kompletně sundavací střechou, se okamžitě zařadil v žebříčku mnoha auto-fanoušků na první místo jejich vozidel snů. Ačkoliv bylo eselo svým zaměřením, a samozřejmě i cenou, určeno spíše pro movitější klientelu, během prvních let výroby se využíval v poněkud odlehčené podobě i jako závodní vůz. Další důvod, proč byl vylepen plakát tohoto skvostu nad postelí nebo v dílně u nejednoho nadšence, nebyli jste mezi nimi? A nyní zde máme tuto automobilovu ikonu na prodej. O co přesně jde?

Nabízený vůz byl zakoupen v Belgii v roce 1961 majitelem (známe jeho jméno), který jej vlastnil a provozoval až do roku 2010. Po jeho smrti byl Mercedes notářsky převeden na syna, takže i nadále zůstal u jedné rodiny. V roce 2012 jej zakoupil současný majitel, jež v následujícím roce započal renovaci vozu. K vozidlu lze doložit mnoho faktur a dalších dokumentů, které se váží k jeho historii. V roce 2013 byl zpracován odborný posudek a odhad, který máme k dispozici. Mercedes měl za celou dobu v podstatě pouze dva majitele. Akutálně je plně pojízdný. Nízký nájezd a jasný Evropský původ zajišťuje zajímavý investiční potenciál. Vůz má horší lak (místy puchýřky) určený k renovaci.

Bližší informace zašleme na vyžádání nebo ještě lépe probereme při zkušební jízdě. Kontaktujte nás prostřednictvím níže uvedeného formuláře, telefonicky nebo e-mailem.

Odesláním souhlasím se zpracováním osobních údajů Odeslat dotaz

Další podobná vozidla v nabídce

Nevybrali jste si? Prozkoumejte další vozidla z naší nabídky, která by Vás mohla zaujmout.

Prodáno
PRODÁNO Porsche Cayenne Turbo 4.5 V8

PRODÁNO Porsche Cayenne Turbo 4.5 V8

Prodáno
PRODÁNO Porsche 911 993 C2 Coupe

PRODÁNO Porsche 911 993 C2 Coupe

Prodáno
PRODÁNO Porsche 911 3.2 „G“ serie

PRODÁNO Porsche 911 3.2 „G“ serie