CZ
EN
menu

Mercedes-Benz 190 SL cabrio

Základní parametry vozidla:

Rok výroby: 1961 (60 let)
Barva: červená pastelová
Motor: 1.897 ccm, čtyřválcový
Převodovka: manuální, 4stupňová
Výkon KW: 77
Výkon PS: 105
Nájezd km: 25.355
Cena: 2 040 000 CZK
Mám zájem o tento vůz

Když byl  v roce 1954 na Auto Show v New Yorku poprvé představen sportovní Mercedes-Benz 190 SL, přítomní byli doslova u vytržení. Úspěch byl zaručen od počátku. Sportovní vůz, který se nabízel jak ve verzi s odnímatelným hardtopem, tak s kompletně sundavací střechou, se okamžitě zařadil v žebříčku mnoha auto-fanoušků na první místo jejich vozidel snů. Ačkoliv bylo eselo svým zaměřením, a samozřejmě i cenou, určeno spíše pro movitější klientelu, během prvních let výroby se využíval v poněkud odlehčené podobě i jako závodní vůz. Další důvod, proč byl vylepen plakát tohoto skvostu nad postelí nebo v dílně u nejednoho nadšence, nebyli jste mezi nimi? A nyní zde máme tuto automobilovu ikonu na prodej. O co přesně jde?

Nabízený vůz byl zakoupen v Belgii v roce 1961 majitelem (známe jeho jméno), který jej vlastnil a provozoval až do roku 2010. Po jeho smrti byl Mercedes notářsky převeden na syna, takže i nadále zůstal u jedné rodiny. V roce 2012 jej zakoupil současný majitel, jež v následujícím roce započal renovaci vozu. K vozidlu lze doložit mnoho faktur a dalších dokumentů, které se váží k jeho historii. V roce 2013 byl zpracován odborný posudek a odhad, který máme k dispozici. Mercedes měl za celou dobu v podstatě pouze dva majitele. Akutálně je plně pojízdný. Nízký nájezd a jasný Evropský původ zajišťuje zajímavý investiční potenciál. Vůz má horší lak (místy puchýřky) určený k renovaci.

Bližší informace zašleme na vyžádání nebo ještě lépe probereme při zkušební jízdě. Kontaktujte nás prostřednictvím níže uvedeného formuláře, telefonicky nebo e-mailem.

Odesláním souhlasím se zpracováním osobních údajů Odeslat dotaz