CZ
EN
menu

Mercedes-Benz 190E 2.5-16V EVO 1

Základní parametry vozidla:

Rok výroby: 1989 (35 let)
Barva: černá Blauschwarz
Motor: 2.465 ccm, čtyřválcový
Převodovka: manuální, 5stupňová
Výkon KW: 143
Výkon PS: 195
Nájezd km: 142.433
Cena: 2 225 000 CZK

Základní charakteristika vozidla:

Jsou setkání, která si pamatujete do konce života. Většinou jsou specifická svou vzácností a pocitem, že je nezopakujete znovu, že tvoříte historii, kterou nezažije každý. Nejinak tomu u mě bylo při usednutí do Eva. Do pravé legendy. „Majstrštyk“ Mercedesu z  divoké éry devadesátek byl vyroben v počtu !pouhých 500 kusů! a dnes se řadí mezi „most wanted“ auta nás všech, chlapů, kteří zůstali tak trochu kluci.

Mám zájem o tento vůz

Mercedes-Benz 190E 2.5-16V Evolution

„David vezme na Legendy EVO, já pojedu….“ zbytek věty si nepamatuji. Na firemní poradě jsme plánovali převoz vozidel na výstavu a na mě vyšlo právě EVO. Na jednu stranu se hrozně těšíte, na druhou stranu máte okamžitý respekt a naskakuje vám husí kůže. Nechcete lidstvo připravit o „jedno z pěti set“. Cestu, byť relativně krátkou, jsem si tenkrát náležitě užil a vůbec jsem se nedivil lidem, kteří v Blance vytahovali smartphony a i přes relativní šero se snažili zachytit tohoto exota v pohybu. Vtipný paradox, jak se moderním ajfonem nebo podobným technologickým výkvětem snažíte zachytit techniku, která vznikala v době mobilního pravěku.

Ale já tomu rozumím. Toto není nějaké novodobé Ferrari nebo nedejbože SUV od Lamborghini či elektrifikované Porsche. Tady se psala historie a kdo má „koule“ na to brázdit naše silnice v tomto, má u mě, a věřím že i u mnohých dalších, obrovský respekt. Budeš to ty?

Vůz v perfektním technickém stavu, po celou dobu garážovaný, absolutně bez koroze. Nebouraný, nelakovaný. Vše v originálním stavu, kromě výfuku – nový byl vyroben na zakázku. Aktuálně třetí majitel. Zakoupeno v roce 2013 ve Vídni z kolekce sběratele vozů Mercedes-Benz.

Poškození a opravy: vozidlo je v perfektním stavu, pouze drobný škrábanec na levé straně předního nárazníku a na spodní hraně předního spoileru

Důležité prvky výbavy:

  • originální autorádio BECKER
  • el. stahování všech oken
  • sportovní podvozek s tvrdšími tlumiči (originál)
  • anatomická sportovní sedadla Recaro
  • pětistupňová převodovka Getrag

  • sportovní diferenciál s omezenou svorností
  • samonivelační systém SLS na zadní nápravě
  • teploměr oleje, stopky a voltmetr
  • zvětšená palivová nádrž (70 l místo 55 l)

Kompletní seznam výbavy zašleme na vyžádání nebo ještě lépe předvedeme na místě při zkušební jízdě. Kontaktujte nás prostřednictvím níže uvedeného formuláře, telefonicky nebo e-mailem.

Odesláním souhlasím se zpracováním osobních údajů Odeslat dotaz