CZ
EN
menu

PRODÁNO Porsche 911 (997) Turbo Cabrio 4×4

Základní parametry vozidla:

Rok výroby: 2008 (13 let)
Barva: modrá metalíza - Midnight blue
Motor: 3.600 ccm, 6válcový
Převodovka: automatická, 6stupňová
Výkon KW: 353
Výkon PS: 480
Nájezd km: 77.200

Základní charakteristika vozidla:

„Bylo, nebylo, za sedmero horami a sedmero řekami….“ Víte, co většinou takto začíná? Vyprávění o pohádkách, báchorkách, ale mnohdy také o legendách. U modelu 911 od Porsche, které je dnes starší, než kdejaký příběh, se rozhodně bavíme o legendě a nejinak je tomu v případě označení Turbo. A proč tedy zmiňujeme i tu pohádku? Zkuste si stáhnout střechu a uvidíte…

Mám zájem o tento vůz

Když v roce 1972 započal tehdejší šéf Porsche Enrst Fuhrmann vývoj prvního přeplňovaného Porsche 911, jednalo se u této automobilky o velmi odvážný krok. Již v následujícím roce byl předveden prototyp na autosalonu ve Frankfurtu. Zájem klientů a fanoušků byl natolik velký, že takřka okamžitě započala výroba modelu s výřečným označením Porsche 911 Turbo. Automobilka si od přeplňovaného modelu slibovala zejména schopnost konkurovat italským značkám Ferrari a Lamborghini. Tolik k historii.

Nabízený model s označením 997 je již pátou generací nesoucí na zádi ono kouzelné slovíčko Turbo. Úctyhodný výkon necelých pětiset koňských sil přenáší na silnici pomocí pohonu 4×4. A jak jezdí? Stále přesně tak, jak si jej v roce 1972 vysnil Ernst Fuhrmann: disponuje dostatkem, ba dokonce nadbytkem výkonu, pefektně drží stopu, je komfortní a tiché. Cestování s ním je zkrátka zážitkem a když potkáte Ferrari nebo Lamborgini? Můžete vyzkoušet, zda v Porsche stále vyrábí opravdu ten vůz, který v sedmdesátých letech začal psát legendu jménem Turbo.

Odesláním souhlasím se zpracováním osobních údajů Odeslat dotaz

Další podobná vozidla v nabídce

Nevybrali jste si? Prozkoumejte další vozidla z naší nabídky, která by Vás mohla zaujmout.